Profim należy do ścisłej czołówki firm specjalizujących się w produkcji siedzisk. Konsumenci doceniają ją za indywidualne podejście, ergonomię sprzedawanych produktów i ich oryginalny design. Aż 70% z wyprodukowanych krzeseł jest eksportowanych, a roczna sprzedaż wynosi 467 mln złotych.


 REKLAMA 
 SOLEMIS 
 
Stabilna pozycja firmy jest wynikiem systematycznej pracy oraz przemyślanych inwestycji w rozwój. Cieszymy się, że najnowsza z nich dotyczy rozszerzenia współpracy z EQ System i wdrożenia oprogramowania klasy BI – Qlik Sense.
Specjaliści EQ System podczas naszej wieloletniej współpracy niejednokrotnie udowodnili, że znają procesy produkcyjne w najmniejszych szczegółach. Co więcej są osobami, które potrafią patrzeć na firmę jako na całość, a nie oderwane od siebie elementy. Dzięki temu są w stanie przewidzieć konsekwencje wdrożonych usprawnień na funkcjonowanie całej organizacji, a tym samym przygotować ją do wykorzystania potencjału wprowadzanych zmian. Dlatego nie mieliśmy żadnych wątpliwości, co do wyboru firmy, która pomoże nam udoskonalić procesy analizy danych.

Wdrożone przez EQ System rozwiązanie Business Intelligence jest doskonałym wsparciem dla wykorzystywanych przez nas systemów APS i MES. Pozwala nam widzieć dużo więcej pomimo tego, że mamy dostęp do dokładnie takich samych danych. System BI polecam wszystkim, którzy chcą analizować szybciej i przede wszystkim bardziej efektywnie, a EQ System tym, którzy chcą mieć pewność, że Qlik Sense im to umożliwi, bo będzie precyzyjnie odzwierciedlał potrzeby biznesowe ich firmy. Tak było w naszym przypadku.
Przemysław Fernówka, Pełnomocnik Zarządu ds. Systemów Informatycznych Eksperci EQ System poznali firmę Profim w najdrobniejszych szczegółach podczas implementacji systemów Asprova APS i Opera MES, które obecnie wspierają doskonalenie procesów zarządzania produkcją. Dzięki platformie Qlik Sense specjaliści Profim będą mogli jeszcze efektywniej wykorzystywać informacje z nich płynące.

Zakładane korzyści:
  • Przyspieszenie reakcji dzięki bieżącemu podglądowi planu produkcyjnego przez różne osoby. 
  • Zwiększenie efektywności działań dzięki weryfikacji hipotetycznych stanów magazynowych i tworzeniu symulacji, które umożliwiają znalezienie odpowiedzi na wiele pytań (m.in. czy jeśli dany materiał zostanie dostarczony wcześniej to będzie miało to wpływ na szybszą realizację danego zlecenia).
  • Efektywne porównanie planu produkcyjnego z jego wykonaniem dzięki informacjom o terminowości realizacji poszczególnych zleceń.
  • Zwiększenie efektywności planowania obsady dzięki lepszej widoczności danych o planowanych urlopach, dostępności pracowników, ich kompetencjach czy konieczności przeniesienia danego pracownika do innego działu. 
  • Podejmowanie trafniejszych decyzji dzięki dostępowi do historii obciążenia zasobów produkcyjnych (pracowników, maszyn, narzędzi), ocenie wykorzystywania mocy produkcyjnych oraz możliwych działaniach zapobiegających występowaniu wąskich gardeł w przyszłości.
  • Analiza reklamacji w stosunku do każdego zlecenia produkcyjnego (Co podlega reklamacji? Kto pracował przy danym zleceniu i na jakiej maszynie? Jakie były koszty poszczególnych produktów?).
  • Prognozowanie wykonania planu sprzedaży z uwzględnieniem wielu zmiennych – regionów, handlowców czy konkretnych cech produktu.
  • Poprawa jakości i efektywności współpracy z konkretnymi dostawcami dzięki możliwości ich oceny (m.in. ilości reklamacji, opóźnień czy zwrotów).


Źródło: www.eqsystem.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top