sap logoSAP zaprezentował przełomowy pakiet C/4 HANA podczas dorocznej konferencji SAPPHIRE w Orlando. Pakiet stanowi nową erę w działalności firmy w zakresie technologii B2C. Pakiet integruje szeroki zakres cieszących się powodzeniem rozwiązań SAP, wspierających budowę wielokanałowych doświadczeń klientów. SAP C/4 HANA zastąpi m.in. znaną w świecie B2C markę SAP Hybris.


 REKLAMA 
 SOLEMIS 
 
Ogłoszony podczas konferencji SAPPHIRE projekt SAP C/4 HANA to jednolity pakiet rozwiązań w modelu chmurowym, które służą do zarządzania doświadczeniami klientów w oparciu o kompleksową analitykę danych. Jest on odpowiedzią SAP na globalne zmiany zachodzące wśród konsumentów oraz potrzebę dynamicznego rozwoju rozwiązań CRM czwartej generacji. Celem SAP jest dostarczenie klientom możliwości koncentracji na klientach, skutecznej ochrony ich danych oraz budowy spójnych doświadczeń klientów z markami.

Portfolio SAP C/4 HANA obejmuje pięć rozwiązań w modelu cloud, które znane były na rynku wcześniej pod marką SAP Hybris. Nowy pakiet wprowadza jednak kluczowe aktualizacje pakietu i zmiany mające na celu zdobycie pozycji lidera na globalnym rynku CRM.

Pięć komponentów SAP C/4 HANA stanowią:
  • SAP Commerce Cloud: budowa interakcji z klientami
  • SAP Customer Data Cloud: bezpieczne zarządzanie danymi konsumentów
  • SAP Marketing Cloud: tworzenie profili klientów i dedykowanych ofert
  • SAP Sales Cloud: zarządzanie sprzedażą i umowami
  • SAP Service Cloud: zarządzanie wielokanałową obsługą klienta
Za dalszy rozwój rozwiązań B2C w portfolio SAP odpowiada SAP Customer Experience – nowa organizacja, która połączy w ramach jednej marki dotychczasowe doświadczenia marek SAP: Hybris, CallidusCloud, Gigya oraz Coresystems.

Jak deklaruje SAP, nadszedł koniec czasów oprogramowania do zarządzania relacjami z klientami, jakie były znane dotychczas. W rzeczywistości CRM to dziś największy rynek rozwiązań IT dla przedsiębiorstw. Według firmy Gartner rynek CRM osiągnął w 2017 roku wartość 39,5 miliarda dolarów, wyprzedzając pod względem przychodów rynek oprogramowania do zarządzania bazami danych.

SAP podkreśla, że wzrost rynku napędzany jest przez postawy konsumentów, którzy nie myślą o markach w kategoriach B2B czy B2C, a w kontekście spersonalizowanych, jednostkowych doświadczeń w procesie zakupowym. Nie jest ono możliwe, jeśli kontakt firmy z klientem ogranicza się do coraz szybszego przetwarzania sprzedaży i modernizowania kanałów sprzedaży. Współczesne organizacje muszą otrzymywać pakiety, które pozwalają tworzyć trafne, zindywidualizowane oferty, gwarantujące ochronę danych klientów i doświadczenia dopasowane do konkretnych osób.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top