oracle 120Firma Oracle przedstawiła nowy program Oracle Support Rewards, który pomoże klientom w przyspieszeniu migracji do chmury i zmniejszeniu kosztów asysty w ramach licencji na oprogramowanie. Dziś klienci, którzy składają nowe zobowiązania do zakupu usług Oracle Cloud Infrastructure (OCI), mogą otrzymać premie, które zmniejszają, a nawet eliminują opłaty za asystę w ramach licencji na technologie Oracle instalowane lokalnie.

 REKLAMA 
 SOLEMIS 
 
Dzięki temu programowi wszyscy klienci objęci taką asystą otrzymają co najmniej 25 centów premii na każdego dolara wydanego na uniwersalne punkty kredytowe OCI. Klienci, którzy zawarli z Oracle umowy w sprawie nieograniczonych licencji (Unlimited License Agreements ― ULA), zaoszczędzą jeszcze więcej, ponieważ otrzymają premie według stawki 33%. Oznacza to, że klient z umową ULA, który płaci za asystę w ramach licencji na oprogramowanie Oracle 500 tys. USD, może zredukować tę kwotę do zera, jeśli przeniesie na platformę OCI obciążenia o wartości 1,5 mln USD.

OCI to najszybciej rozwijający się dział produktowy w Oracle – jest tak dlatego, że zbudowaliśmy unikalną platformę infrastruktury chmurowej drugiej generacji, zdolną do obsługi najbardziej wymagających obciążeń o znaczeniu newralgicznym, która działa szybciej, bardziej niezawodnie i bezpieczniej niż systemy instalowane lokalnie” — powiedział Larry Ellison, Prezes rady nadzorczej Oracle i Dyrektor ds. technologii. „Chcemy umożliwić większej liczbie klientów korzystanie Oracle Cloud Infrastructure 2. generacji. Oracle Support Rewards daje im łatwy sposób na zmniejszenie wydatków na asystę techniczną w zakresie oprogramowania i jednocześnie zwiększenie szybkości wdrażania chmury.


Dyrektorzy IT i działy informatyczne przedsiębiorstw odczuwają ogromną presję, aby wprowadzać innowacje mimo częstych ograniczeń budżetowych. Program Oracle Support Rewards umożliwia osiągnięcie większych korzyści dotychczasowym klientom używającym technologii Oracle. W rezultacie wdrożenie platformy Oracle Cloud Infrastructure jest jeszcze bardziej opłacalne. Premie dla klientów korzystających z asysty Oracle są dodawane na konsoli OCI automatycznie, w dowolnej chwili, na podobnej zasadzie, jak mile lotnicze dla osób często podróżujących samolotami.

Program Oracle Support Rewards dołącza do istniejących już programów Oracle Universal Credits, Oracle Bring Your Own License, Oracle Customer to Cloud oraz niedawno udostępnionego Oracle Cloud Lift. Celem wszystkich tych ofert jest pomoc klientom w przyspieszeniu ich transformacji cyfrowej oraz zapewnienie im jeszcze lepszej obsługi. Połączenie programów Oracle Cloud Lift i Oracle Support Rewards pozwala przenieść klientom jeszcze więcej obciążeń do chmury w sposób prosty i ekonomiczny, zwłaszcza że ceny usług OCI już wcześniej były konkurencyjne.

Oracle skupia się na indywidualnych potrzebach swoich klientów, dzięki czemu zyskuje jeszcze lepszą pozycję na rynku usług infrastruktury w chmurze”― powiedział Dave McCarthy z firmy IDC, wiceprezes ds. usług infrastruktury w chmurze i na brzegu sieci. „Program Oracle Support Rewards połączony z elastycznym i przejrzystym systemem cen pomaga w przyciąganiu nowych klientów i przyspieszeniu wdrażania platformy OCI.


Klienci i partnerzy odczuwają już korzyści z nowego programu. Partnerzy Oracle oferują swoim klientom dodatkowe zachęty, które ułatwiają podjęcie decyzji o migracji zasobów do chmury. W szczególności dostawcy usług w chmurze mogą zapewnić oszczędności swoim klientom korzystającym już z platformy OCI.

Experian jest liderem w dziedzinie przetwarzania i analizy danych. Dlatego bardzo zależy nam na zapewnieniu klientom najlepszych doświadczeń. Nasza współpraca z Oracle obejmuje wiele kluczowych systemów Experian instalowanych lokalnie, od rozwiązań analitycznych w centrach przetwarzania danych po systemy tworzenia raportów finansowych” ― powiedział Mervyn Lally, główny architekt w firmie Experian. „Obecnie wdrażamy rozwiązania chmurowe, a program Oracle Support Rewards zachęca nas do wyboru chmury Oracle z myślą o przyszłości tych systemów. Uważamy, że współpraca z Oracle pozwoli nam jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości w zakresie przetwarzania i analizy danych w chmurze, a tym samym pomoże milionom konsumentów i przedsiębiorstw, które obsługujemy za pomocą naszych innowacyjnych rozwiązań.


Grupa Allegis jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań dla zarządzania talentami. Firma Oracle pomogła nam zaprojektować solidną strategię przyjęcia chmury, która równoważy korzyści dla naszych użytkowników i naszej firmy z modernizacją podstawowych aplikacji, takich jak PeopleSoft, i przyjęciem SaaS z biegiem czasu” — powiedział Brian Lindner, dyrektor ds. informacji w Allegis Group. „Program Oracle Support Rewards pozwala nam nadal korzystać z istniejących inwestycji technologicznych, znacznie obniżyć koszty i inwestować w przyszłość.


Cognizant od ponad 20 lat współpracuje z Oracle zarówno jako partner, jak i klient, pomagając swoim klientom w modernizacji ich firm i platform technologicznych” — powiedział Anil Cheriyan, wiceprezes wykonawczy ds. strategii i technologii w firmie Cognizant. „Nowy program Oracle Support Rewards zapewnia firmie Cognizant i naszym klientom cenne zachęty do przeniesienia kluczowych obciążeń do Oracle Cloud Infrastructure.


Platforma Oracle Cloud Infrastructure

Zgodnie z podejściem Oracle do przetwarzania w chmurze, chmura powinna być skonstruowana tak, aby można było na niej uruchomić każdą aplikację. Aplikacje nie powinny wymagać w tym celu jakichkolwiek modyfikacji i dostosowań. Infrastruktura chmury Oracle ułatwia przenoszenie na platformę OCI aplikacji biznesowych o znaczeniu newralgicznym, które działają na tej platformie lepiej niż w środowisku lokalnym. Zapewnia również programistom tworzącym usługi wszystko, czego potrzebują do budowania i uruchamiania aplikacji przeznaczonych do chmury. Platforma OCI upraszcza zarządzanie środowiskiem informatycznym i zwiększa jego bezpieczeństwo dzięki autonomicznym usługom, takim jak jedyna na świecie autonomiczna baza danych Oracle (Oracle Autonomous Database) oraz wbudowane zabezpieczenia działające w trybie ciągłym. Zapewnia najbardziej kompleksową obsługę strategii chmury hybrydowej obejmującą środowiska VMware. Umożliwia nawet przedsiębiorstwom udostępnienie chmury we własnych centrach przetwarzania danych klientów lub na brzegu sieci. Klienci mogą korzystać z usług OCI w chmurze publicznej Oracle, własnych centrach przetwarzania danych lub innych środowiskach. Na platformie OCI dostępne są też technologie, które upraszczają integrację danych w organizacjach korzystających z wielu chmur. Ponadto OCI zapewnia znakomitą wydajność po znacznie niższych kosztach.

Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top